ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΓΙΑ ΔΙΑΔ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε διαδικτυακή συνάντηση με θέμα «Συνοδεύοντας τους μαθητές στον δρόμο για τις πανελλήνιες εξετάσεις σε αβέβαιους καιρούς: Μια συνάντηση ενδυνάμωσης για γονείς κι εκπαιδευτικούς»
Σε συνέχεια των διαδικτυακών συναντήσεων με θέμα «Διαχείριση του άγχους των εξετάσεων» που πραγματοποιήθηκαν στις 25/5/2020 και στις 29/5/2020 για γονείς και εκπαιδευτικούς, το 1ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Αττικής, κατόπιν αιτημάτων γονέων και εκπαιδευτικών, προγραμματίζει μία ακόμη διαδικτυακή συνάντηση την Πέμπτη 04/06/2020 και ώρα 18.00-20.00.
Στη διαδικτυακή συνάντηση εισηγήτριες θα είναι οι κ.κ. Αύρα Βαζαίου και Ναταλία Τζοβάρα, στελέχη στο Κέντρο Πρόληψης «Πολύβουλος Αθηνά» του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αθηνά Υγεία» και το θέμα που θα αναπτύξουν είναι: «Συνοδεύοντας τους μαθητές στον δρόμο για τις πανελλήνιες εξετάσεις σε αβέβαιους καιρούς: Μια συνάντηση ενδυνάμωσης για γονείς κι εκπαιδευτικούς».
Για την καλύτερη οργάνωση της συνάντησης παρακαλούνται όσοι και όσες επιθυμούν να συμμετάσχουν, να δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι την Τετάρτη 3/6/2020 στον παρακάτω σύνδεσμο: https://forms.gle/5kah6EwpKqrjs9xu7
Παρακαλείσθε να ενημερώσετε τους/τις γονείς και εκπαιδευτικούς του σχολείου σας.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.
Η Οργανωτική Συντονίστρια του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής
Μαρία