Η ΓΙΟΡΤΉ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Αποτέλεσμα εικόνας για οι  τρεις  ΙεραρχεςΑγαπητοί  μας  γονείς  και  αγαπημενα  μας   παιδιά,αύριο  30   Ιανουαρίου  2017  το  Σχολείο  μας  τιμά   τους  τρεις   μας  Ιεράρχες  ,τους  πατερες  των  Γραμμάτων   της  Παιδείας  και  της  Εκπαιδευσης ,τους  προστάτες  και  εμάς  των   εκπαιδευτικών.

Το   πρωί  με  την   σημαία  μας  των   Τριων   Ιεραρχών ,  οι   ΣΤ1  και   Στ2   θα  παμε  να  εκκλησιαστούμε  στον   Ιερό  Ναό  του  Αγίου  Παντελεήμονα  Αχαρνών.Οι  υπόλοιπες  τάξεις  δεν   θα  συμμετάσχουν  το  Σχολείο  θα  παραμείνει  κλειστό  και   το   Ολοήμερο  δεν   θα  λειτουργήσει.Στον   ναό   θα  γίνει  και  αρτοκλασία   από  το   Σχολείο  και  τα  αρτίδια   θαΑγαπητοί  μας  γονείς  και  αγαπημενα  μας   παιδιά,αύριο  30   Ιανουαρίου  2018  το  Σχολείο  μας  τιμά   τους  τρεις   μας  Ιεράρχες  ,τους  πατερες  των  Γραμμάτων   της  Παιδείας  και  της  Εκπαιδευσης ,τους  προστάτες  και  εμάς  των   εκπαιδευτικών.

Το   πρωί  με  την   σημαία  μας  των   Τριων   Ιεραρχών ,  οι   ΣΤ1  και   Στ2   θα  παμε  να  εκκλησιαστούμε  στον   Ιερό  Ναό  του  Αγίου  Παντελεήμονα  Αχαρνών.Οι  υπόλοιπες  τάξεις  δεν   θα  συμμετάσχουν  το  Σχολείο  θα  παραμείνει  κλειστό  και   το   Ολοήμερο  δεν   θα  λειτουργήσει.Στον   ναό   θα  γίνει  και  αρτοκλασία   από  το   Σχολείο  και  τα  αρτίδια   θα  μοιραστούν   την   επόμενη   μέρα.Ευχόμαστε  από καρδιας  οι   Τρεις  Ιεράρχες  να  είναι  παντα  προστάτες  και  φύλακες  στα  παιδιά  μας  και  στην  προκοπή  τους  και  παντα  συνοδοιπόροι  μας.!!!!!

ι

Το μήνα 2022