Αγώνες σκακιού

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ 53ΟΥΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Στις 14 Μαρτίου 2015  διεξήχθη το 27ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα ΣΚΑΚΙ της Περιφερειακής Ενότητας Κεντρικού Τομέα Αθηνών στο THEMALLATHENS.

Στο παραπάνω πρωτάθλημα έλαβαν για πρώτη φορά μέρος (μεταξύ 400 μαθητών) και μαθητές του 53ου Δημ. Σχ. Αθηνών που συμμετέχουν στο αντίστοιχο τμήμα δραστηριοτήτων του Συλλόγου μας .

Πιο συγκεκριμένα έλαβαν μέρος οι παρακάτω μαθητές:

Αργυροπούλου Πηνελόπη

Καμουλάκου Ελένη

Λοϊζίδης Πέτρος

Πανταζής Βασίλειος

Παρασκευοπούλου Μαρία

Με αφορμή το γεγονός αυτό, θα θέλαμε κατ’ αρχήν να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας στη δασκάλα του ΣΚΑΚΙ η κα. Μαριάννα Παγκαλή γιατί όχι μόνο βοήθησε να εκπροσωπηθεί για πρώτη φορά το σχολείο μας σε μία τέτοια διοργάνωση αλλά και γιατί μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα προετοίμασε τους μαθητές μας, ώστε να πραγματοποιήσουν  μια εξαιρετική εμφάνιση.

Κυρίως όμως θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τους μικρούς σκακιστές μας για τη συμμετοχή τους και να τους δώσουμε θερμά συγχαρητήρια για την εμφάνιση και τις επιδόσεις τους (8 νίκες 2 ισοπαλίες), όσο και για την άψογη συμπεριφορά τους κατά τη διάρκεια της διοργάνωσης.

Είμαστε βέβαιοι ότι ήταν το καλύτερο ξεκίνημα που θα οδηγήσει τα παιδιά μας σε ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες .

Με εκτίμηση,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου.