Γιορτή Χριστουγέννων

Τα Χριστούγεννα στο σχολείο μας γιορτάστηκαν μα πανηγυρικό τρόπο. Παρουσιάστηκαν δύο θεατρικές παραστάσεις από τα παιδιά των δύο τμημάτων της Β' τάξης. Μαθητές και δάσκαλοι οργάνωσαν από κοινού δύο πρωτότυπες θεατρικές παραστάσεις.

Το πρώτο, σκηνοθετημένο από την κα Βίκυ Τέτσιου, δασκάλα του Β'1 τμήματος, "Η μάγισσα Φρικαντέλα", βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο του Ευγένιου Τριβιζά, ενθουσίασε τους μαθητές μας με την ευρηματικότητα και την πληθώρα των μηνυμάτων του.

Το δεύτερο αφορούσε τη γνωστή παράδοση για τους καλικάτζαρους και τη λαϊική δοξασία ότι ροκανίζουν το δέντρο της Γης. Σκηνοθετήθηκε από τον κον Κώστα Σαρλά και αποδόθηκε από τα παιδιά του Β'2 τμήματος με ιδιαίτερη επιτυχία και αποδοχή από το κοινό των μαθητών μας.