Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2013

Γιορτή Σχολικής Λήξης

Όπως κάθε χρόνο, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας διοργάνωσε μια όμορφη γιορτή για τη λήξη της σχολικής χρονιάς. Συμμετείχαν όλα τα παιδιά του σχολείου μας και μας παρουσιάσαν με μεγάλη επιτυχία χορευτικά, ένα καλοπαιγμένο θεατρικό, ενώ παράλληλα βραβεύτηκαν για τις επιδόσεις τους στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές, στα εικαστικά και στον αθλητισμό. Τα παιδιά δούλεψαν άοκνα στις ομάδες εργασίας που οργανώνει ο Σύλλογος όλη τη διάρκεια της χρονιάς και παρουσίασαν τα έργα τους. Τη γιορτή τίμησαν με την παρουσία τους όλοι οι τοπικοί φορείς της περιοχής μας, ενώ οι γονείς έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για την αξιοσημείωτη επιτυχία της.

Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την επέτειο της εθνικής παλιγγενεσίας και του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου τίμησε με τη λαμπρή γιορτή της η Στ' τάξη του σχολείου μας. Ο κος Γιάννης Κιούσης με τους μαθητές του παρουσίασαν μέσα από ποιήματα, τραγούδια και θεατρικά τα γεγονότα που σημάδεψαν την απελευθέρωση της Ελλάδας. Μια πληθώρα εκλεκτών θεατρικών κειμένων, δημοτικών τραγουδιών και ποιοτικών λογοτεχνικών κειμένων λάμπρυνε τη γιορτή του σχολείου μας.